Senso Duo – rewolucyjny sposób na wypadanie włosów

Zmniejszanie się objętości włosów to problem, który dotyczy obojga płci. Dla kobiet to powód stresu, ponieważ siwiejące włosy można ukryć pod warstwą farby, zaś łysienie, szczególnie w przypadku brunetek, jest bardzo widoczne. Mężczyzn łysienie jednak występuje częściej, w dodatku jest również bardzo trudne do zaakceptowania. Zakola, przerzedzające się włosy, łysina na czubku głowy, to wszystko bowiem zdradza wiek, a tego panowie obawiają się najbardziej.

Jakie są przyczyny wypadania włosów, w tym łysienia?

Proces łysienia często jest mylony z nadmiernym wypadaniem włosów, a nie jest to najczęściej ta sama dolegliwość. Wypadanie włosów to proces odwracalny, ponieważ na miejsce wypadających włosów, wyrastają nowe. W przypadku łysienia, włosy już nie odrastają. Mieszki włosowe osłabiają się, lub zanikają w ogóle. Najczęstsze przyczyny łysienia to :

 • Łysienie androgenowe – jest uwarunkowane genetycznie, związane jest z nadmierną podatnością organizmu na dihydrotestosteron. Ta substancja jest pewną formą testosteronu i spełnia w organizmie wiele funkcji, jednak w niektórych przypadkach ma negatywny wpływ na pracę mieszków włosowych, osłabiając tym samym włosy, a to sprawia, że szybciej one wypadają.
 • Łysienie plackowate – Wzbudza dużo większe obawy niż łysienie androgenowe. Łysienie plackowate objawia się bowiem w różnym wieku, nawet u dzieci. Jego etiologia nie jest jeszcze w pełni rozpoznana. Objawem jest całkowita lub częściowa utrata włosów, tym samym na głowie pojawiają się miejsca całkowicie pozbawione włosów, tzw. placki. W zależności od przebiegu choroby, zmiany takie mogą być odwracalne lub nieodwracalne. Bardzo możliwe, że jest ono uwarunkowane genetycznie, podobnie jak łysienie androgenowe. Może jednak być uwarunkowane również działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych lub też objawem choroby autoimmunologicznej.

Senso Duo to odpowiedź na pytanie: jak walczyć z wypadaniem włosów?

Na polskim rynku stosunkowo niedawno pojawił się olejek VIVESE SENSO DUO. Zawiera 10 aktywnych składników min : egzotycznie brzmiące tarczyca bajkalska i kamelia, ale także znane od lat soja i pszenica, olej z nasion róży oraz oleje: kokosowy, rozmarynowy i pozyskiwany z pestek dyni. W składzie znajdziemy także kofeinę, argininę i unikalny, nanotechnologiczny kompleks multiwitaminowy.

Działanie składników olejku Senso Duo

Działanie składników znajdujących się w olejku Senso Duo jest bardzo szerokie. Mają one na celu wzmocnienie włosów, zwiększenie ich odporności na czynniki zewnętrzne, powstrzymać je przed wypadaniem, a także stymulowanie wzrostu nowych.

Senso Duo na mocne włosy

Za właściwości wzmacniające włosy odpowiada głównie :olej rozmarynowy – wygładza on strukturę włosa, chroni go przed zniszczeniami, olej z nasion róży – wnika on w skórę głowy i dostarcza witamin A, C, E a także chroni włosy przed niszczącym wpływem wolnych rodników, które odpowiedzialne są za proces starzenia. Olej kokosowy – usuwa on łamliwość włosów, zapewni im gładkość i połysk. Właściwości regeneracyjne posiada również olej z pestek dyni, dostarcza przy tym witamin A, B, K, oraz tak ważnych kwasów omega-3. Olej ten nie tylko wzmacnia włosy, ale również nawilża je, nadaje również zdrowy połysk. Kompleks multiwitaminowy zawarty w Senso Duo to bogate źródło witamin, aminokwasów i lipidów. Wyciąg z kamelii sprawia że włosy są lepiej chronione, sprzyja bowiem zamykaniu się łusek włosa.

Senso Duo przeciwko wypadaniu włosów

Zapobieganie wypadaniu włosów, to zadanie kilku składników obecnych w Senso Duo. Olej kokosowy działa bezpośrednio na korzeń włosów w mieszkach włosowych. Olej rozmarynowy chroni przed łysieniem, wzmacniając włosy ale również mając dobry wpływ na równowagę skóry głowy. Najważniejszym jednak składnikiem chroniących przed wypadaniem włosów jest arginina. Rozszerza ona naczynia krwionośne a przez to sprzyja produkcji kreatyny czyli białka, które stanowi budulec włosów. Ponadto arginina pomocna jest w ukrwieniu skóry głowy, jej odżywieniu, wzmacnia ją więc, wspiera również wytwarzanie tlenku azotu. Kompleks witaminowy zawarty w Senso Duo zawiera substancje, które hamują zanik mieszków włosowych. Na kondycję mieszków włosowych wpływa również wyciąg z kiełków soi i pszenicy, działa on korzystnie na mięśnie, które utrzymują korzeń włosa w skórze głowy. Preparat wydłuża fazę wzrostu włosów, co korzystnie wpływa na ich gęstość. Skrócenie tej fazy to jedna z najczęstszych przyczyn łysienia, ponieważ wtedy młode włosy nie nadążają ze wzrostem, a więc nie udaje im się uzupełnić braków powstałych przez wypadające włosy oraz te w fazie spoczynku.

Ważnym składnikiem Senso Duo jest kofeina, głównie w przypadku osób z łysieniem androgenowym, blokuje ona wydzielanie dihydrotestosteronu, czyli wpływa na główną przyczyną utraty włosów.

Senso Duo na przyśpieszenie wzrostu włosów

Warto również chwilę poświęcić na przejrzenie składników odpowiedzialnych za wzrost włosów. Senso Duo w tym przypadku korzysta z działania kofeiny, która stymuluje korzeń włosa. Podobne działanie ma również kamelia, która aktywuje osłabione komórki do wzrostu. Ogromne znaczenie ma tu również tarczyca bajkalska, wpływa ona korzystnie na regenerację skóry głowy a to sprawia, że mieszki włosowe są lepiej odżywione, a komórki macierzyste zostają pobudzone co wpływa na wzrost młodych włosów. Nie bez znaczenia jest tu również wspominany wielokrotnie kompleks witaminowy, który wpływa na odżywienie skóry głowy, czyli pośrednio wpływa na wzrost silnych i odpornych na uszkodzenia, włosów.

Senso Duo – nadzieja dla pacjentów z problemami z łysieniem

Medycyna od lat szuka skutecznych sposobów na walkę z tą kłopotliwą dolegliwością. Ustalenie przyczyn łysienia, wpłynie korzystnie nie tylko na zdrowie fizyczne ale i psychiczne pacjentów. U osób, które odzyskują bujną fryzurę obserwuje się również wzrost pewności siebie, odzyskanie dobrego samopoczucia. Wiele osób dotkniętych łysieniem sięga po bardzo inwazyjne metody leczenia, którymi jest przeszczep włosów. Rozwój medycyny i nauki sprawia, że te drastyczne metody przechodzą jednak już do historii.

Odpowiednio dobrane i przetworzone kompozycje roślinne mogą wpłynąć na zahamowanie łysienia o 60% już w ciągu 3 miesięcy – tak twierdzi zespół francuskich badaczy. Badania przeprowadzono na grupie osób w średnim wieku, zmagającej się z różnymi postaciami łysienia. Badanych podzielono na dwie grupy, jedna otrzymywała olejek Senso Duo, druga placebo. Efekt był taki, że substancje czynne zawarte w olejku mają ogromną skuteczność u osób z łysieniem androgenowym i plackowatym.

Senso Duo – opinie ekspertów ds. dermatologii i trychologii

Przedstawiamy komentarz do badań eksperta dermatologii, Dr Hanna McFurry z Centrum Medycznego w Londynie: potwierdzenie tak wysokiej skuteczności olejku Senso Duo w walce z łysieniem to prawdziwy przełom. Osoby zmagające się z tą dolegliwością otrzymują nareszcie kompleksowe wsparcie, skuteczne niezależnie od tego, jaka jest przyczyna utraty włosów. Niezwykle ważne jest także szerokie spektrum działania olejku Senso Duo – obejmujące zarówno ochronę przed wypadaniem włosów, jak i stymulację wzrostu nowych.

29 komentarzy

 • Jak dobrze, ze przypadkiem natknęłam się na ten produkt. Już po niewielkim czasie stosowania zauważyłam mniej wypadających włosów po umyciu głowy i na szczotce podczas czesania. Jak dla mnie produkt rewelacyjny, na pewno kupię drugie opakowanie.

 • Od 20 roku życia zaczęły wypadać mi włosy i szybko zacząłem szukać preparatu który temu zapobiegnie. To serum odkryłem dość późno bo mam już 30 lat. Oczywiście nie przywróciło mi włosów które już wypadły, ale widocznie zahamowało ich wypadanie – wcześniej po kąpieli wanna była pełna moim włosów, teraz nie widzę ich już na rękach ani w wannie.

 • Gdzie mogę kupić olejek senso duo? Jest on dostępny stacjonarnie czy w sklepach internetowych? Pozdrawiam.

 • Senso duo to niezły preparat i interesujące dzialanie, niestety w takim wieku jak 35 lat trzeba się juz zaopatrzać w tego typu produkty, od kiedy stosuje czuje że włosy są trochę gęstsze

 • Stosowałam już wiele olejków do włosów, ale dopiero Senso Duo spełnił moje wymagania. Włosy są nawilżone, dociążone i wyglądają wprost fenomenalnie. Już po miesiącu stosowania zauważyłam, że wypada mi nawet dwa razy mniej włosów! Olbrzymi plus za łatwe zmywanie olejku z włosów. Serdecznie polecam 😉

 • Stosuję preparat SENSO DUO już przez pewien czas i muszę przyznać, że rzeczywiście działa. Nie mam problemu z aplikacją preparatu i jest on bardzo wydajny.

 • Mój tata (40 lat) zaczął mieć niedawno straszne problemy z wypadaniem włosów i chciałabym mu pomóc, bo widzę, że go to przygnębia. Przypadkiem trafiłam na ten artykuł i w sumie opis wygląda dość ciekawie i interesująco. Czy osób w średnim wieku będzie równie skuteczny jak u starszych ? Zależy mi na opiniach osób które już z tego specyfiku korzystały…

 • Możliwe, że widziałem ten preparat w aptece w Niemczech? Nie wiem, czy kombinować i po niego wracać.

 • Stosowałam Senso Duo przeciw wypadaniu włosów i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Po regularnym stosowaniu faktycznie zauważyłam poprawę, co widać było przez pojawienie się tzw. „baby hair”.

 • Czy ktoś korzystał z olejku Senso Duo? Polecacie? Opinie są bardzo dobre, ale ciągle zastanawiam się czy spróbować.

 • W jakich sklepach da się kupić taki preparat? Bo zanim bym kupił chciałbym go osobiście zobaczyć 🙂

 • U mnie w rodzinie zdecydowanie występuje łysienie androgenowe 🙂 Odkąd pamiętam tata był siwy, o dziadziu nie wspomnę 😛 Mój brat ma niecałe 30 lat i zgolił się całkiem na łyso, żeby nie świecić plackami 😀

 • Nie wiedziałam, że istnieją dwa rodzaje łysienia 🙂 Mój narzeczony ma z tym duży problem, więc na pewno pokażę mu ten artykuł i może namówię aby wypróbował ten sposób 🙂

 • Od jakiegoś czasu szukam jakiegoś produktu na wypadanie włosów, bo niestety mam z tym problem. Pojawił się kilka lat temu. Stosowałem już wiele produktów, szamponów, spryskiwaczy i co nie tylko. Ich działanie było słabe, praktycznie niezauważalne. Stosuje teraz senso duo i mam nadzieje że pomoże. Efekty już są, wypada coraz mniej włosów. Mam nadzieję że efekt się utrzyma, i zaczną niedługo rosnąć nowe włosy. Poczekamy, zobaczymy.

 • Od dawna mam bardzo duży problem z wypadającymi włosami. Są one osłabione częstym farbowaniem i modelowaniem. Pomimo używania różnych suplementów diety oraz kosmetyków zapobiegających wypadaniu włosów nie zauważyłam do tej pory żadnej poprawy. Od niedawna stosuję olejek Senso Duo i mogę śmiało stwierdzić, że jest rewelacyjny! Włosy stały się wyraźnie mocniejsze, a na szczotce zostaje ich z dnia na dzień coraz mniej. Polecam wszystkim, którzy zmagają się z problemem słabych, wypadających włosów!

 • Z powodu silnych zaburzeń hormonalnych mam poważne problemy z androgenowym wypadaniem włosów, a jako że jestem kobietą jest to dla mnie bardzo wstydliwe i denerwujące… Ile włosów można ściągać dzień w dzień ze szczotki by nie zacząć się martwić? Na pewno nie te dwie garści każdego ranka.
  Nie chciałam stosować silnych środków, ze względu na alergię i wysuszanie skóry głowy, potem znów łupież i znów silne środki i koło się zamyka, dlatego zamówiłam Senso Duo, bo bazuje na kofeinie i naturalnych środkach. Póki co jestem zadowolona, kończę pierwsze opakowanie i czekam na kolejne, które mam dostać na święta w prezencie.

 • Kupiłam Senso Duo, bo moje włosy po ostatnim rozjaśnianiu zaczęły strasznie wypadać i w ogóle zrobiły się jakieś takie słabe i cienkie:(. Nigdy nie byłam przekonana do tego typu specyfików, bo już trochę ich stosowałam z różnym skutkiem, ale muszę przyznać, że z tego jestem nawet zadowolona. Coraz mniej włosów zostaje na szczotce przy rozczesywaniu, jestem mega szczęśliwa. Zauważyłam też, że włosy stały się jakby trochę gęstsze i ogólnie w lepszej kondycji niż na początku:). Fajnie. Będę używać dalej:).

 • Moje włosy są z natury strasznie przesuszone i większość jakichkolwiek olejków jeszcze bardziej to pogarsza. Czy ten olejek również może mieć jakiś negatywny wpływ na nie?

 • jezu, ile ja sie nameczylam z moimi wlosami, wypadaly mi garsciami normalnie. na szczescie kupilam senso duo i juz jest lepiej, dobrze zainwestowane pieniadze. wlosy lsniace, a wypada ich tez o wiele mniej.

 • Mam pytanie. Czy wie ktoś gdzie można kupić Senso Duo? I jak ten produkt stoi cenowo?

 • Polecam senso duo ponieważ, dzięki niemu przestały mi wypadać włosy nic lepszego nie mogło mnie spotkać.

 • Stosowałam wiele środków ale to olejków jestem kiepsko nastawiona. Czy senso duo nie przetłuszcza włosów?

 • Używam olejku senso duo od dwóch miesięcy i z pewnością widoczna jest poprawa w zakresie wypadania – włosy wypadają w znacznie mniejszych ilościach – dodam że łysieję już od 18 roku życia. Jeśli chodzi o wzrost nowych nie widać jeszcze efektów, ale pewnie na nie trzeba trochę dłużej poczekać.

 • Problem wypadania włosów szczególnie nasila się zimą- czego niestety doświadczyłam i ja… jest duużo sposobów na walkę z tym uciążliwym problemem- niektóre zbyt kosztowne… Nigdy nie słyszałam o Senso Duo, ale ten artykuł zdecydowanie zachęcił mnie do wypróbowania tego specyfiku! Szczególnie, gdy zobaczyłam skład. W tym sezonie jestem kokosomaniaczką, ze względu na jego niesamowite właściwości, a Senso Duo posiada go w swoim składzie. Poza tym inne cenne składniki, jak kofeina- wow! wszystko w jednym produkcie! Gdzie go można dostać? czy jest możliwość otrzymania próbki tego produktu? Pozdrawiam.

 • Jak często trzeba używać tych olejków? Jak długo trwa kuracja i czy jest bardzo kosztowna?

 • Senso Duo jest naprawdę świetny 😉 Moje włosy przestały wypadać garściami , chociaż przyznam , że na początku trochę wypadało ich więcej. Jednak po miesiącu stosowania zauważyłam, że wypadanie ustało. Produkt godny polecenia.

 • Mojemu tacie wypadały włosy, całymi garściami – po zastosowaniu olejku senso duo przestały po tygodniu są gęstsze i mocniejsze. Zupełnie inaczej wygląda, jakby młodziej z czupryną. 🙂

 • Bardzo dobry produkt, olejek vivese senso duo stosuje od 4 miesiecy i widac spora roznice. Mam nadzieje,ze bedzie jeszcze lepiej. Chyba nawet faktycznie szybciej rosna. Olejek ma przyjemny zapach i co najwazniejsze dla mnie nie uczula… No i dziala! Godne polecenia 😉

 • Świetny produkt , co prawda stosuje go od tygodnia ale już po pierwszym użyciu włosy były w lepszej kondycji niż przedtem . Jedyną wadą tych produktów jest cena po prostu są drogie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.