Levasan – skuteczna metoda na bolące i zmęczone nogi

Problem zmęczonych nóg występuje dość powszechnie wśród kobiet. Pojawia się w wyniku zaburzeń krążenia krwi w naczyniach krwionośnych kończyn dolnych, skutkuje to tak powszechnym uczuciem ciężkości i obrzmienia nóg. W sprzedaży jest wiele preparatów, które mają pomagać na tą dolegliwość jednak tylko nieliczne z nich naprawdę działają. Wśród nielicznych skutecznych, wyróżnia się Levasan, który ma postać wygodnego w aplikacji żelu. Skuteczność tego preparatu potwierdzona została nie tylko badaniami lecz również przez kobiety, które już zastosowały go z pozytywnym skutkiem.

Jak działa żel Levasan?

Żel Levasan działa wielopłaszczyznowo ponieważ tylko takie działanie skutecznie rozwiązuje problem zmęczonych nóg.

Część zawartych w preparacie składników odpowiada za pobudzenie układu odpornościowego by samoczynnie zwalczał stany zapalne, które dość powszechnie występują w tkankach kończyn dolnych. Jedynie całkowicie zdrowe ciało może pobudzić układ krążenia do właściwego funkcjonowania. Składniki znajdujące się w preparacie Levasan aktywują proliferację limfocytów Bi T, których działanie niszczy bakterie i wirusy odpowiedzialne za mikrouszkodzenia naczyń krwionośnych.

W chwili osiągnięcia równowagi zdrowotnej, składniki zawarte w preparacie Levasan zaczynają działać na kolejny problem, którego usunięcie usuwa efekt zmęczonych nóg. Noszenie wysokich obcasów, stojąca praca czy zbyt obcisłe ubranie sprawiają, że krew w dolnych kończynach ma dużo większe problemy właściwym przepływem w naczyniach krwionośnych, niż w innych partiach ciała. Nacisk na tkanki sprawia, że zwężane zostają żyły i tętnice a wskutek tego krew ma utrudniony przepływ do dolnych części ciała, przez to są one gorzej odżywione. Aktywne składniki żelu Levasan wpływają na rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz na rozluźnienie mięśni. W ten sposób krew żylna już nie zalega w naczyniach oraz wpływa na usprawnienie drenażu nóg.

Działanie żelu Levasan skupia się nie tylko na zlikwidowaniu obrzęków czy uczucia ciężkości ale również na przywróceniu im zdrowego wyglądu. Zawiera on w swoim składzie związki, które poprawiają wygląd skóry wygładzając ją a także wpływa na nią wzmacniająco chroniąc przed uszkodzeniami, co sprawia, że jest ona bardziej odporna na drobnoustroje.

Skład Levasan : Siła mentolu

Ważnym składnikiem preparatu jest mentol. Ma on tak dobrze znany, charakterystyczny, ostry miętowy zapach. Dodawany jest on do różnego rodzaju kosmetyków i produktów higienicznych, jednak o wiele ciekawsze jest to, że mentol ma właściwości znieczulające. Nałożony na skórę mentol podrażnia tzw ciałka Krauzego, są to zakończenia nerwowe, które w organizmie odpowiadają za odczuwanie chłodu. Poprzez działanie mentolu pola mózgowe otrzymują błędny sygnał, że ciało w tym miejscu marznie więc musi być ogrzane. W tym celu naczynia krwionośne rozszerzają się by ułatwić dopływ krwi. Tym samym mentol zawarty w żelu Levasan eliminuje obrzęki oraz uczucie ciężkości w dodatku daje uczucie chłodu, lekkości i świeżości.

Badania naukowe potwierdzające skuteczność żelu Levasan

Działanie mentolu jest już od dawna bardzo dokładnie przebadane. Wprowadzenie jednak na rynek żelu Levasan wymagało przeprowadzenie dodatkowych testów.

Podjął się tego zadania prof. Jamie Cope z Cincinnati (Ohio) pracujący w klinice schorzeń układu krążenia. Sprawował on piecze nad grupą ośmiu naukowców. Wytypowano do badania 40 kobiet, które swoim lekarzom uskarżały się na schorzenie związane z uczuciem zmęczonych nóg. Kobiety te w większości miały stojącą pracę, nosiły buty na wysokich obcasach i często nosiły obcisłe ubrania. Jednym słowem były idealnymi obiektami do powyższych testów. Wszystkie panie poproszono by przestały stosować inne preparaty lecznicze a zaczęły stosować żel Levasan. Jednak by badania były bardziej wiarygodne, wymogiem było by kobiety w żaden sposób nie zmieniały swojego trybu życia.

Badanie trwało 7 tygodni a po jego zakończeniu rozpoczęto analizę wyników. Te były zaskakujące. Blisko 97 % badanych stwierdziło, że problem zmęczonych nóg został u nich całkowicie usunięty. W dodatku aż 77% badanych kobiet deklarowało, że objawy zniknęły już po 10 dniach kuracji. Zostało to potwierdzone również badaniami angiograficznymi, które wykazały, że krążenie krwi w kończynach dolnych faktycznie uległo poprawie.

Levasan polecany przez specjalistów

Wyniki badań przeprowadzonych przez grupę naukowców pod kierunkiem prof. Cope potwierdzane są każdego dnia przez setki lekarzy na całym świecie. Wśród nich również przez dr Sarah Crumburn, która odbywa praktykę chirurgiczną w szpitalu w Newark. „Problem zmęczonych, ciężkich nóg nie ominął również mnie. Lubię dopasowane spodnie i buty na wysokim obcasie, jednak w moim przypadku największym problemem okazały się długie godziny spędzone na stojąco na sali operacyjnej. Opinie o preparacie Levasan znalazłam w Internecie i skłoniły mnie one do natychmiastowego przetestowania. Efekt? Pozbyłam się problemu w dwa tygodnie, a żel stosuje obecnie tylko profilaktycznie” – mówi dr Sarah.

Skuteczność żelu Levasan potwierdza również dietetyk Mark Bingham. Na co dzień mierzy on się z problemem zmęczonych nóg u swoich pacjentów. „Doskonale wiem, jak bardzo moi pacjenci cierpią z powodu bólu kończyn dolnych. Żel Levasan mogę polecić każdemu z nich” – rekomenduje Bingham.

Czy warto zatem stosować żel Levasan?

Podsumowując wyniki badań oraz opinie specjalistów dokładnie widać, że żel Levasan to obecnie najbardziej skuteczny środek wśród innych tego typu. Dodatkową jego zaletą jest niska cena, która sprawia, że kuracja nie nadwyręża naszego domowego budżetu. Wysiłki producentów zaowocowały produktem, który pozwala pozbyć się efektu ciężkich nóg w zaledwie kilka dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.