Czy jedzenie przed snem tuczy?

jedzenie przed snem makaron

Każdy chyba z nas słyszał nie raz, że przed snem nie należy jeść. Najczęściej późne spożywanie posiłków kojarzone jest z otyłością. Poniżej znajdziesz kilka prawd, dotyczących jedzenia przed snem.

FAKT 1

Gdy zbliża się 20:00 lub 21:00 nic wielkiego się nie wydarza. Zmniejszony wysiłek fizyczny zwalnia nasz metabolizm, więc spalamy mniej kalorii, ale to wcale nie oznacza, że wieczorne jedzenie jest czymś złym. Ważne, by wybierać zdrowe przekąski, oraz by ilość zapewnianych wieczorem kalorii, zgadzało się z dobowym bilansem zapotrzebowania na energię.

FAKT 2

Przeprowadzone badania wykazały, że to co zjadane jest na kolację, decyduje o tym, co zjadamy następnego dnia na śniadanie. Osoby, które na kolację zjadają posiłki o obniżonym IG, następnego dnia lepiej opanowują apatyt na słodkie przekąski. Odpowiednia glikemia jest niezwykle ważna przy utracie wagi, ale również dla zachowania zdrowia. Co zatem jeść na kolację? Najlepiej sięgać po warzywa strączkowe, warzywa, chude mięso lub tłuste ryby.

FAKT 3

Kolejną brednią wyssaną z palce jest stwierdzenie, że węglowodany zjadane na kolację, na pewno zamieniają się w tłuszcz. Jeśli kontrolujesz ich dobową ilość, nic takiego się nie stanie. Jeśli za to spożywasz je w nadmiarze, to faktycznie, zmienią się w tłuszcz, ale bez względu na to, o jakiej porze je zjadasz.

FAKT 4

W 2011 roku przeprowadzone badania wykazały, że osoby, które na kolację zjadały zdrowe węglowodany, lepiej radziły sobie z apetytem następnego dnia. To doskonała wiadomość, dla wszystkich osób na diecie.

FAKT 5

Jeżeli dużo ćwiczysz i zależy ci na efektownej rzeźbie ciała, Spożycie białka na noc jest wręcz wskazane. Warto zadbać o proteiny, które będą długo się wchłaniały : twaróg, mleko, jogurt naturalny. Badania to potwierdzają. Proteiny spożyte przed snem regenerują mięśnie a także pozwalają im szybciej rosnąć.

FAKT 6

Najważniejszy. Tuczy cię nadmiar kalorii a nie to, że jesz wieczorami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.